Regioner

Vi har fire danseregioner i Norge som jobber med politisk påvirkning lokalt for å bedre vilkårene for norsk dans. Regionen er også ansvarlig for gjennomføringen av de regionale konkurransene.

Norges Danseforbund Region Nord 2020-2022
Kontakt: ndrn@dansing.no

  • Leder: Gunnar Albrigtsen, Steps-Sandnessjøen Danseklubb
  • Nestleder: Monica Masternes Rasmussen, Porsanger IL
  • Styremedlem: Rita Johansen, Tromsø Swingklubb
  • Styremedlem: Lars Birger Ditlevsen, Dans Fauske
  • Ung.rep: Maja Kathrine Sneve Elvemo, Storfjord IL
  • Vara ung.rep: Embla Sofie Kristiansen Sørensen, Dans Fauske
  • 1.Varamedlem: Ronald Sletten Joveien, Bodø Danseklubb
  • 2.Varamedlem: Roald Johansen, Tromsø Salsa
  • 3.Varamedlem: Line Tennås Vesterheim, Narvik Danseklubb

Kontrollutvalg:

  • Medlem: Bernd Luff, Tromsø Salsa
  • Medlem: Margit Måsø, Tromsø Swingklubb
  • Varamedlem: Lene Kristensen, Aktiv Dans Finnsnes

Valgkomite:
Kontakt: aasodin@online.no

  • Leder: Åshild Johnsen, Tromsø Swingklubb
  • Medlem: Valter Jacobsen, Bodø Danseklubb
  • Medlem: Trine Høyberget, Kirkenes Danseklubb
  • Varamedlem: Wanja Merethe Nerli, Narvik Danseklubb


Norges Danseforbund Region Vest 2020-2022

Kontakt: ndrv@dansing.no

  • Leder: Charlotte Faaberg-Johansen, Bergen Freestyle Danseklubb
  • Nestleder: Steffen Kvalheim, Hill Sportsdans
  • Styremedlem: Karianne Heimvik, Bergen Vest Danseklubb
  • Styremedlem: Stian Sunde Lyngholm, HDK/Hill Sportsdans
  • Varamedlem: Grethe Bauge, Bergen Vest Danseklubb

Kontrollutvalg:

  • Medlem: Renate Johannessen, Stavanger Freestyle Danseklubb
  • Medlem: Halfdan Mellbye, Hill Sportsdans
  • Vara: Mari Axelsen, Bergen Freestyle

Valgkomite:
Kontakt: kari.lis.eriksen@gmail.com

  • Leder: Kari Lis Eriksen, Hill Sportsdansere
  • Medlem: Lars Eltervåg, NJS
  • Medlem: Junhild Synnevåg, Haugaland Danseklubb
  • Varamedlem: Margrethe Ødegård, Hill Sportsdans


Norges Danseforbund Region Midt 2020-2022

Kontakt: ndrm@dansing.no

  • Leder: Trude Bolstad, Nidaros Danseklubb
  • Nestleder: Jorunn Dyrkorn, Sula Danseklubb
  • Styremedlem: Odd Arne Madsen,
  • Styremedlem: Olga Setten, Steinkjer Danseklubb
  • Varamedlem: Kai Lyngstad, Molde Danseklubb Noise
  • Varamedlem: Therese Haugen Brandal, Sula Danseklubb

Kontrollutvalg:

  • Medlem: Per Ove Skorpen, Falken Danseklubb
  • Medlem: Andreas Trondal, Nidaros Danseklubb
  • Varamedlem: Lena Simensen, Noise Molde Danseklubb

Valgkomite:
Kontakt: skorpen@vind.no

  • Leder: Per Ove Skorpen, Falken Danseklubb
  • Medlem: Therese Brandal, Sula Danseklubb
  • Medlem: Tor Rikard Lie, Trondheim Danseklubb
  • Vara: Sissel Myren, Molde Swing og Rockeklubb



Norges Danseforbund Region Øst 2020-2022

Kontakt: ndro@dansing.no

  • Leder: Jan Einar Kiil, NeRo Sportsdansere
  • Nestleder: Rina Barikmo Au, Kristiansand Danseklubb
  • Styremedlem: Wenche Strøm, Fristil Rullestoldanseklubben
  • Styremedlem: Torbjørn Nordhaug, Drammen Sportsdanseklubb
  • Vara: Marie Barman Sveen, HappyDance - Gjerdrum Danseklubb

Kontrollutvalg:

  • Medlem: Sølvy Aslaksen, Danseklubben Move On
  • Medlem: Kim Bjørnar Eriksen, Drammen Sportsdanseklubb
  • Varamedlem: Tuva Halvorsen, Elvebyen Sportsdanseklubb

Valgkomite:
Kontakt: solann@yahoo.com

  • Leder: Ann Solveig Eriksen, Elvebyen Sportsdanseklubb
  • Medlem: Torkel Braathen, LSK Dans
  • Medlem: Tina Bergskaug, NeRo Sportsdansere
  • Vara: Bård Bjerkås, Kristiansand Danseklubb


Du kan kontakte meg om regioner

Rapport- og skjemabank

Trener og dommer

Konkurransereglement

Lover for Norges Danseforbund

Arrangere konkurranse

Organisasjonshåndbok

Forbundsting

Referat Hovedstyret

Akademiet

Referat Urbant

Referat Freestyle Disco og PA

Referat Sportsdrill

Referat Sportsdans

Referat Linedance

Referat Swing og Salsa

Utdanning

Terminlister

Sportsdans dokumenter

Sportsdrill dokumenter

Freestyle/IDO dokumenter

Norges Danseforbund Region Nord

Norges Danseforbund Region Midt

Norges Danseforbund Region Øst

Norges Danseforbund Region Vest

Mesterskapsmedaljer

Antidoping

Andre dokumenter