Norges Danseforbund har gleden av å kunngjøre at to av Norges mest prestisjefylte internasjonale DanceSport-arrangementer vender tilbake i 2026:
Norway International Dance Championships og
Norway International Christmas Dance Festival.
Etter at Hovedsstyret vedtok en ny treårig internasjonal satsing, vil disse arrangementene igjen sette Norge tydelig på det globale Sportsdans-kartet i tett samarbeid med
World DanceSport Federation (WDSF) og våre nordiske partnere.
Norway International Dance Championships vil bli arrangert i 25. - 26. april 2026 på Thon Hotel Oslo Airport, og bringer dansere på aller høyeste nivå til Norge - med
WDSF World Open Standard og Latin, i tillegg til sterke internasjonale og nordiske klasser for både par og solo-dansere i flere alderskategorier.
Påmeldingen er åpen og billettsalget er i gang! Les mer her.
Senere i år vender også
Norway International Christmas Dance Festival tilbake i desember 2026 - et arrangement som kombinerer førjulsmagi med toppidrett, tradisjon og sterk publikumsappell.
Et tydelig løft for internasjonal Sportsdans i Norge
President i Norges Danseforbund,
Trine Dehli Cleve, ønsker gjenkomsten varmt velkommen:
“Gjeninnføringen av Norway International Dance Championships og Norway International Christmas Dance Festival markerer et viktig vendepunkt for norsk DanceSport. Dette handler ikke bare om konkurranser – men om synlighet, inspirasjon og langsiktig utvikling. Vi er stolte over igjen å kunne ønske det internasjonale DanceSport-miljøet velkommen til Norge, og å investere i arrangementer som samler utøvere, klubber og publikum på tvers av grenser.”
For mediehenvendelser
Norges Danseforbund
Kommunikasjonsansvarlig
Karine Hauge Nilsen
Email: Karine@danseforbundet.no