Logo-norges-danseforbund-hvit-2020
nif-logo-banner
language
menu

Norges Danseforbund til Special Olympics 2025

calendar2
Publisert 16.okt.2024
pen2
Endret 16.okt.2024
A1G02517-Enhanced-NR

Marius Gard Haugen skal danse Hip Hop i Torino!

Det er en store glede å medele at Marius Gard Haugen fra Danseklubben Studio 1 er tatt ut til å representere Norge i Special Olympics World Winter Games 2025!

Lekene finner sted i Torino, Italia fra 8. - 15. mars, med åpningssermoni, trening, konkurranse og avslutningsermoni. Special Olympics World Games er et internasjonalt idrettsarrangement som gir mennesker med utviklingshemming muligheter til å konkurrere uansett ferdighetsnivå. 

Marius stiller i kategorien "Streetdance" og skal delta i Solo og Duo med unified partner; Ida Mjåland Manskow, også fra Danseklubben Studio 1.

Den norske troppen består av totalt 42 stykker. Dette inkluderer utøvere, trenere, ledere, kommunikasjonsansvarlig og  medisisnk presonell. I tillegg til dans har den norske troppen utøvere i langrenn, alpint, truger og kortbane (skøyter). Mer informasjon om den norske troppen finner du her: Idrettsforbundet.no

Norges Danseforbund er stolte over å sende norske utøvere til Special Olympics og vi gleder oss til å følge utøvere og støtteapparat med på denne reisen!

Mer om Special Olympics Torino 2025: Trykk her
A1G01518-Enhanced-NR
A1G00990-Enhanced-NR
A1G02151-Enhanced-NR

NYHETER

Publisert 03.februar.2025

Aker Solutions-pakken

Aker Solutions-pakken
Publisert 30.januar.2025

Vinnere - Dance Awards 2025

Vinnere - Dance Awards 2025
Publisert 20.januar.2025

Arrangør søkes!

Arrangør søkes!