Next Generation Group:
Next Generation Group er åpen for
alle fra året du fyller 10 år, du ønsker å satse på breaking mot Ungdoms OL, VM, EM og OL,
og selve uttaket er kontinuerlig. Gruppen har samlinger 4-6 ganger i året, majoriteten av disse avholdes på Østlandet.
Breakere i Next Generation skal inneha god forståelse av foundation og basics i breaking. Breakere som ønsker å bli medlem kan melde interesse til Norges Danseforbund (janne@danseforbundet.no) og du vil få tilbud om prøvetreninger sammen med resten av gruppen og coach. Det er coach som avgjør om nivå og ferdigheter fyller kriterier for opptak til gruppen. Opprykk fra Next Generation til rekruttlandslag og/eller landslag skjer når nivå og ranking er kartlagt, og inntrer fortløpende etter intervjurunde med sportssjef, coach og fagekspert(er).
Fokuspunkter i forbindelse med opprykk til rekruttlandslag/landslag:
❖ Oppmøte Det er viktig at breakeren møter punktlig opp på satte treningstider for å kunne følge programmet satt for utvikling.
❖ Innsats. Det er viktig at breakeren viser sin innsats og motivasjon.
❖ Utvikling. Det er viktig at breakeren kan vise til utvikling.
❖ Eget initiativ Det er viktig at breakeren også trener utenom treningstider satt av Norges Danseforbund og oppsøker muligheter for utvikling på eget initiativ, dette gjelder også deltakelse på battles.
❖ Deltakelse på battles Deltakelse på Norwegian Breaking League fra året breakeren fyller 13 år er ønskelig, men ikke et krav. Breakeren oppfordres også til å delta på andre nasjonale og internasjonale battles.
❖ Ranking vil og telle for opprykk til rekruttlandslag.
Rekruttlandslag:
Uttaket gjøres i løpet av november 2022.
Uttaket gjøres senere en landslaget da sprotssjef, landslagstrener og koordinator i breaking behøver mer data for å sette sammen rekruttlandslaget. Dette innebærer at innsats, deltakelse og prestasjon frem til november 2022 er avgjørende.
Rekruttlandslaget vil bestå av opptil ti utøvere. Rekruttlandslaget har ukentlige treninger med coach i tillegg til egentrening. Opprykk fra rekruttlandslag til landslag skjer når nivå er kartlagt, og inntrer fortløpende etter intervjurunde med sportssjef, coach og fagekspert(er).
Fokuspunkter i forbindelse med opprykk til rekruttlandslaget:
❖ Oppmøte: Det er viktig at breakeren møter punktlig opp på satte treningstider for å kunne følge programmet satt for utvikling.
❖ Innsats: Det er viktig at breakeren viser sin innsats og motivasjon.
❖ Utvikling: Det er viktig at breakeren kan vise til utvikling.
❖ Eget initiativ: Det er viktig at breakeren også trener utenom treningstider satt av Norges Danseforbund og oppsøker muligheter for utvikling på eget initiativ.
❖ Deltakelse på battles: Deltakelse på battles som gir poeng i det norske ranking-systemet er et krav.
❖ Ranking vil telle for opprykk til landslag.
Landslaget i breaking:
Landslaget for breaking er ment for de beste breake-utøverne i Norge.
Du skal ha klare og tydelige mål om medlajer i mesterskap for plass på landslaget.
Uttak til WDSF europamesterskap og WDSF verdensmesterskap og OL skjer på landslagsnivå.
Landslagutøvere deles inn i to grupper: A-utøvere og B-utøvere. Definisjonen av A- og B-utøvere finnes i Norwegian Breaking League sitt reglement.
Forventninger og krav til Landslaget:
❖ Oppmøte: Det er viktig at breakeren møter punktlig opp på satte treningstider for å kunne følge programmet satt for utvikling.
❖ Innsats: Det er viktig at breakeren viser stor innsats og motivasjon.
❖ Utvikling: Det er viktig at breakeren kan vise til utvikling.
❖ Eget initiativ: Det er viktig at breakeren også trener utenom treningstider satt av Norges Danseforbund og oppsøker muligheter for utvikling på eget initiativ.
❖ Deltakelse på battles: Deltakelse på battles som gir poeng i det norske ranking-systemet er et krav for breakere som er på landslaget, dette inkluderer Norgesmesterskap i Breaking og andre internasjonale battles som er godkjent av Norges Danseforbund.
❖ Nasjonal og internasjonal ranking vil og være grunnlag for uttak til Europamesterskap og Verdensmesterskap.